Makale Reklamının Yukarısında

Yurttaş’tan Bakan Canikli’ye kuru üzüm çağrısı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin yeni başlatılan uygulama kapsamında askeri birlikler için organik süt ve yumurta alınacağı yönündeki açıklamasının ardından 24. Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş bir çağrıda bulunarak, “Milli Savunma Bakanımızın açıklamasını son derece yerinde buluyor, destekliyor ve teşekkür ediyorum. Ben Sayın Bakanımızdan sütle yumurtanın yanında askerler için en önemli enerji, vitamin kaynağı olacak olan organik kuru üzüm de verilmesini arz ediyorum” ifadesinde bulundu.

TSK’da organik ürün tüketimine yönelik yeni bir uygulama başlatılmasıyla ilgili Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin askeri birliklerde tüketilmek üzere organik süt ve yumurta alınacağını bildirmesinin ardından 24. Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş’ta bir çağrıda bulunarak süt ve yumurtanın yanında kuru üzümün de dağıtılmasını önerdi.

KURU ÜZÜM ASKERLERİMİZE ENERJİ VERECEK

“Askerlerin beslenmesi büyük önem arz etmektedir. Özellikle soğuk bölgelerde ve yoğun efor sarf eden askerlerin enerji ve vitamin ihtiyacı vardır. Ancak alınacak gıdalar doğal ve özellikle beden fonksiyonlarını olumlu yönde etkileyecek gıdalar olmalıdır” diyen Yurttaş, “Taşınması, dağıtılması, saklanması çok kolay olan kuru üzüm bu amaçla askerlere verilebilecek gıdaların başında gelmektedir. Özellikle operasyonlara giderken sırt çantalarına birer avuç kuru üzüm verildiğinde uzun süre tok tutacak ve enerji verecektir” dedi.

KURU ÜZÜM BİR SAĞLIK DEPOSUDUR

Üzümün Faydalarına da değinen Yurttaş, “Üzüm bir sağlık deposudur. Bu konuda vatandaşımız yeterli bilgiye sahip değildir. Üzüm tek başına bir eczanedir. Üzüm ve üzüm pekmezi kansızlık çekenlerin en büyük yardımcısıdır. Karaciğer hastalıkları ve kansızlığın tedavisinde etkili bir besin maddesidir. Sirozu önler, hepatit hastalarına önerilir. İçerdiği resveratrol maddesi sayesinde antoksidan ve antikanserojen özelliği vardır.Asap bozukluğu ve unutkanlığa iyi gelmektedir. Hafızayı güçlendirir. Zekayı açıcı etkisi vardır. Beynin en önemli enerji kaynağıdır. Bu denli önemli bir besin ve gıda maddesi olan kuru üzümün askeri birliklerde dağıtılmasını öneriyor, konuyla ilgili yürütülecek her türlü çalışmaya destek vermeye hazırım” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha fazla göster
Makale Reklamının Altında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün.