Makale Reklamının Yukarısında

Tunç Soyer Yerelde Kalkınmayı Anlattı

Karşıyaka Yalı Lions Kulübü’nün toplantısına konuşmacı olarak katılan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, yerel kalkınmanın önemini anlatarak “Global sorunlar  yerel katkı olmadan çözümü mümkün değildir. Yerel zenginliğin farkına varılıp korunması gerekir” dedi.

Karşıyaka Best West Otelde gerçekleştirilen toplantı, Kulüp Başkanı Hakan Akyıldız başkanlığında gerçekleştirildi. Her ay farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Akyıldız, “ Ülkemizde Sakin Şehir  kavramını geliştiren ve farklı uygulamalara imza atan Belediye Başkanı Tunç Soyer’den başarıya giden öyküsünü dinleyeceğiz” dedi.

Seferihisar’ın Sakin Şehir olması ve sonrasında ülkemizdeki yaklaşımları anlatan Soyer “ Dünyada her şey makineleşerek adeta tek tip haline getirilmeye çalışılıyor. Tornadan çıkmış domates, biber dünyanın sonu demektir. Yerel desteği alarak o bölgelere uygun farklı gıdaların korunması ve geliştirilmesi gerekir. Seferihisar’da her köy için ayrı bir ürünle öner çıkarmaya çalışıyoruz. Üretilen ürünlerin de katma değerini arttıracak yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Küçük üreticinin mutlaka desteklenmesi gerekir. “ dedi. Soyer, sakin şehir olmada en büyük payın o kentin doğal ortamı olduğunu da belirterek halen 30 ülkede 230 kentin sakin şehir olduğunu belirterek “ Ülkemiz doğal yapısı olarak çok zengin. Bu zenginliklerimizin farkına varıp sahiplenmeli ve korumalıyız.” Dedi.

 

Etiketler
Daha fazla göster
Makale Reklamının Altında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün.